12 серпня на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних data.gov.ua відкрито доступ до Ліцензійного реєстру — переліку суб'єктів господарювання, які мають чинні ліцензії на право провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом, міжнародних перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом.
👮♂️Це перший набір даних з відкритим API, розпорядником яких є Укртрансбезпека.
Набір даних містить низку інформації, зокрема назву та код ЄДРПОУ перевізника, рік, за який видано ліцензію, дату, час та реквізити.
Переглянути реєстр можна за посиланням
Посилання на АРІ Реєстру
Для бізнесу ці дані дають можливість:
✅ знайти ліцензованого перевізника в межах області, району, територіальної громади або населеного пункту;
✅ дізнатися хто має ліцензії відповідно до Ліцензійних умов;
✅ моніторити видачу нових ліцензій чи анулювання діючих ліцензій;
✅ проаналізувати ринок перевезень та його основні тренди.
Державні дані про ліцензіатів допоможуть аналізувати ситуацію з виданими та анульованими ліцензіями, максимально зменшити присутність на ринку недобросовісних перевізників.
Для онлайн-платформ — це можливість створення сервісів з пошуку виконавців тих чи інших послуг, перевірки наявності ліцензій, легальності транспортного засобу (наприклад автобуса) у поєднанні з іншими реєстрами, як-от реєстром міжнародних маршрутів.
Набір даних містить інформацію з 2010 року. За цей час було видано 57 067 ліцензій.
Найбільшу кількість ліцензій було видано на перевезення вантажів вантажними автомобілями (крім перевезення небезпечних вантажів та небезпечних відходів) — 31 646, внутрішні перевезення пасажирів автобусами — понад 12 276, а також на внутрішні перевезення пасажирів на таксі — 9 541.
Ліцензії на внутрішні перевезення небезпечних вантажів та небезпечних відходів мають 6 496 компаній, та на міжнародні — 3 864.
Опубліковані дані не містять інформації, що може загрожувати національній безпеці України.
ℹ️ Цю ініціативу реалізує Державна служба України з безпеки на транспорті, Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури у співпраці з Міністерством цифрової трансформації за сприяння проєкту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID і UK Dev. Партнер проєкту - Фонд Східна Європа.