Відповідно до Конституції України зміст права на безплатну правову допомогу, порядок реалізації цього права, підстави та порядок надання безоплатної правової допомоги, державні гарантії щодо надання безоплатної правової допомоги визначаються Законом України «Про безоплатну правову допомогу» (далі – Закон).
Частина перша статті 7 Закону визначає безоплатну первинну правову допомогу як вид державної гарантії, що полягає в інформуванні особи про її права і свободи, порядок їх реалізації, відновлення у випадку їх порушення та порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Безоплатна первинна правова допомога, що надається Укртрансбезпекою, включає наступні види правових послуг:
- надання правової інформації;
- надання консультацій з правових питань, що відносяться до компетенції Укртрансбезпеки;
- складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);
- надання допомоги в забезпечення доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.
Розгляд звернень про надання безоплатної первинної правової допомоги здійснюється у порядку, визначеному у статті 10 Закону, структурними підрозділами Укртрансбезпеки відповідно до їх компетенції.
Для отримання послуг безоплатної правової допомоги Укртрансбезпеки необхідно скласти звернення за формою та надіслати його на електронну адресу
Надання будь-якого з видів первинної правової допомоги здійснюється на безоплатній основі.
Звернення, що не стосуються надання первинної правової допомоги, розглядаються в порядку, встановленому законодавством про звернення громадян.
Прийом громадян здійснюється згідно з Графіком прийому осіб для надання безоплатної правової допомоги посадовими особами Державної служби України з безпеки на транспорті.
Запис на особисті прийоми до Укртрансбезпеки буде здійснюватися після закінчення карантинних заходів, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS‑CoV-2».
Інформуємо, що система надання безоплатної правової допомоги працює для того, щоб кожна людина мала можливість захистити свої права
Детальніше про це можна дізнатись на офіційному веб-сайті Координаційного центру з надання правової допомоги, що містить інформацію про адреси відповідних центрів чи бюро, види і порядок отримання безоплатної правової допомоги.