Інформація Державної служби України з безпеки на транспорті про результати діяльності у першому півріччі 2017 року

……Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) як центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті (крім сфери безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства), здійснює державний нагляд (контроль) за безпекою на транспорті, забезпечує надання адміністративних послуг, проводить розслідування аварій та катастроф на транспорті, вносить на розгляд Міністерства інфраструктури України пропозиції щодо нормативно-правового забезпечення безпеки на транспорті тощо.

 

Державний нагляд (контроль) за безпекою на транспорті
Державний нагляд (контроль) на автомобільному транспорті

……За перше півріччя 2017 року Укртрансбезпекою перевірено 228 754 автотранспортні засоби, що здійснювали перевезення пасажирів та/або вантажів, з яких 47 725 автотранспортних засобів, що здійснювали зазначені перевезення без отримання дозвільних документів або дозвільні документи яких не відповідають умовам перевезень.

……За результатами проведених перевірок складено 31 830, складено 1 864 протоколи про адміністративні правопорушення, винесено 22 799 постанов про застосування адміністративно–господарських штрафів. Загальна сума застосованих фінансових санкцій становить понад 23 млн грн.

……Крім того, згідно з Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567, відносно порушників автотранспортного законодавства винесено 10 106 приписів щодо усунення виявлених порушень.

……До державного бюджету перераховано понад 11,7 млн грн.

……З початку 2017 року в рамках габаритно-вагового контролю перевірено 114 348 транспортних засобів, за результатами яких виявлено 4 236 порушень. Нараховано плати за проїзд автомобільними дорогами з перевищенням габаритно-вагових норм понад 977 085 євро, перераховано до державного бюджету близько 6 955 008 грн. Накладено адміністративно-господарських штрафів на суму 2 774 400 грн, перераховано до державного бюджету понад 1 940 872 грн.

……Крім того, Укртрансбезпекою у 2017 році проведено низку загальнодержавних заходів з виявлення та виведення з ринку пасажирських перевезень автомобільних перевізників, які надають послуги з перевезення пасажирів без оформлення документів, передбачених законодавством про автомобільний транспорт. Також розроблено та затверджено план взаємодії Укртрансбезпеки та Національної поліції України, який значно підвищить ефективність здійснення заходів державного контролю.

 

Державний нагляд (контроль) на залізничному транспорті

……Укртрансбезпекою були здійснені позапланові перевірки ПАТ «Українська залізниця» у зв’язку з аварією 08.12.2016 та на підставі звернення фізичної особи щодо порушення її законних прав (видача несправних локомотивів під пригородні та пасажирські поїзди).

……За результатами перевірок було виявлено 331 порушення законодавства та видано приписи щодо усунення виявлених недоліків керівництву ПАТ «Українська залізниця».

 

Державний нагляд (контроль) на морському та річковому транспорті

……За перше півріччя 2017 року Укртрансбезпекою перевірено 17 судноплавних компаній, підприємств, установ та організацій, оглянуто 232 бази для стоянок маломірних/малих суден.

……За результатами огляду баз для стоянок маломірних/малих суден заборонено експлуатацію 32 баз, 126 баз провадили діяльність з порушенням вимог законодавства, загальна кількість зауважень становить 287.

……Перевірено 637 суден в рамках Port State Control, за результатами якого перевірок із зауваженнями – 312, загальна кількість зауважень – 2 350, затримано 30 суден.

……Перевірено 99 суден під час Flag State Control, результати якого: перевірок із зауваженнями – 14; загальна кількість зауважень – 42; затримано 1 судно.

……Перевірено 1 600 документів на право управління маломірним/малим судном. Заборонено експлуатацію 222 суден.

……Складено 140 протоколів про адміністративні правопорушення, 101 припис, винесено 125 постанов про адміністративні правопорушення.

 

Надання адміністративних послуг

……За перше півріччя 2017 року Укртрансбезпекою надано адміністративних послуг:

на автомобільному транспорті – 404 041, перераховано до державного бюджету – 23 203 515 грн, з яких:

  • видано 401 923 дозволи на міжнародні автомобільні перевезення пасажирів та вантажів, за видачу яких до державного бюджету перераховано 20 440 683 грн;
  • видано 1 698 ліцензій, за видачу яких до державного бюджету перераховано 2 762 832 грн;

на водному транспорті – 2 580 адміністративних послуг, перераховано до державного бюджету – 5 344 371 грн.;

на залізничному транспорті – 19 адміністративних послуг, перераховано до державного бюджету – 21 388 грн.

……У першому півріччі 2017 року Укртрансбезпекою проведено 4 конкурси з перевезення пасажирів на міжміському і приміському маршрутах загального користування, які виходять за межі території області (міжобласний маршрут), винесено на конкурс 98 об’єктів конкурсу. Видано 56 дозвільних документів на перевезення пасажирів на міжобласних автобусних маршрутах загального користування на загальну суму 85 574 грн.

……Укртрансбезпекою проведено 109 обстежень автостанцій, за результатами яких атестовано 95 автостанцій, анульовано 2 свідоцтва про атестацію автостанцій та не атестовано 12 автостанцій.

 

Аналіз причин дорожньо-транспортних пригод, аварій та подій, профілактичні заходи щодо запобігання їх виникненню

……Відповідно до статистичних даних протягом першого півріччя 2017 року на автошляхах України сталося 968 дорожньо-транспортних пригод (далі - ДТП) за участю автомобільного транспорту, які надають послуги із перевезення пасажирів та небезпечних вантажів автомобільним транспортом, в яких 60 осіб загинули та 788 отримали травми.

……Із зазначеної кількості ДТП з вини водіїв ліцензованого автомобільного транспорту за вказаний період сталось 460 ДТП, в яких
21 особа загинула, а 373 отримали травми різного ступеня тяжкості.

……Стан аварійності на міському електричному (трамвай, тролейбус) транспорті протягом І півріччя 2017 року характеризується наступними показниками. З вини водіїв трамвайних вагонів і тролейбусів підприємств міського електричного транспорту сталося 106 ДТП, в яких 1 особа загинула та 22 отримали травми.

……Упродовж першого півріччя 2017 року допущено 251 транспортну подію на залізничному транспорті, з них 1 аварія та 232 інциденти, з яких
18 серйозних.

……Протягом 6 місяців 2017 року на морському і річковому транспорті України сталося 7 аварійних подій, обійшлось без загиблих і травмованих.

……За ініціативи Укртрансбезпеки постійно проводяться профілактичні заходи. Зокрема, протягом першого півріччя 2017 року було проведено такі заходи: «Автобус-2017», «День безпеки», «Тиждень безпеки дорожнього руху».

 

Удосконалення нормативно-правового забезпечення питання безпеки на транспорті

……У першому півріччі 2017 року Укртрансбезпекою підготовлено та здійснювався супровід 29 проектів нормативно-правових актів. Із них уже прийнято в установленому порядку 11, що у 2 рази більше ніж за аналогічний період минулого року. Зокрема, Закон України «Про приєднання до Міжнародної конвенції про рятування, 1989 року»; Указ Президента України «Про приєднання України до Міжнародної конвенції про контроль над шкідливими протиобростаючими системами на суднах» від 21.04.2017 та
9 наказів Міністерства інфраструктури України, зокрема щодо затвердження уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведених заходів державного нагляду (контролю) на автомобільному та залізничному транспорті.

……На сьогоднішній день Укртрансбезпекою опрацьовується та здійснюється супровід 18 проектів нормативно-правових актів, із яких 2 законопроекти щодо ратифікації Конвенції 2006 року про працю на морському судноплавстві,
5 проектів постанов Кабінету Міністрів України, зокрема щодо приведення у відповідність із законодавством критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері наземного та водного транспорту, 11 проектів наказів Міністерства інфраструктури України щодо класифікації та розслідування аварійних подій на залізничному транспорті, затвердження уніфікованих форм актів перевірок дотримання законодавства на морському та річковому транспорті.

 

Назад