Укртрансбезпека виявила та припинила протизаконну схему зловживання у сфері ліцензованих перевезень і можливого ухилення від сплати податків

Завдяки цифровізації процесів та реалізації інформаційного обміну між системою «ШЛЯХ» та Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР), Укртрансбезпекою виявлена протизаконна схема зловживання у сфері ліцензованих перевезень і можливого ухилення від сплати податків.   

Після отримання ліцензій на різні види перевезень, учасники схеми офіційно припиняли статус суб’єкта господарської діяльності, але фактично залишали за собою статус ліцензованих перевізників. Це давало можливість не сплачувати податки із незаконної підприємницької діяльності, а також накопичити 3-х річний досвід для отримання наступного виду ліцензії, які дають право на здійснення міжнародних перевезень небезпечних вантажів та пасажирів. 

Відтепер такі махінації неможливі, а ліцензії, які не були анульовані за заявою власників у зв'язку із припиненням ними господарської діяльності, будуть анульовані Укртрансбезпекою. Контроль щодо наявності запису в ЄДР про власників ліцензій щодо припинення юридичної особи чи ФОП буде здійснюватися на постійній основі.

Станом на 13 жовтня Укртрансбезпека виявила понад 8000 ліцензій, які підлягають анулюванню у зв'язку з припиненням господарської діяльності їх власників (перелік додається). 

Нагадуємо
У разі припинення статусу суб’єкта господарської діяльності перевізник зобов'язаний протягом одного місяця подати в особистому кабінеті Системи «ШЛЯХ» заяву про анулювання ліцензії.      
 
Довідково
Згідно пункту 3 частини дванадцятої статті 16 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» підставою для прийняття органом ліцензування рішення про анулювання ліцензії є наявність в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відомостей про державну реєстрацію припинення юридичної особи (державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця).

 

Перелік ліцензій які підлягають анулюванню через припинення в ЄДР

 


Переглянути всі новини