День захисника України

 

     Вже третій рік поспіль 14 жовтня День захисника України святкуємо на державному рівні.

     Ця традиція прийшла до нас з глибини віків. Згідно літописів ще Київський князь Ярослав Мудрий віддав Київ і всю Русь під покров Божої Матері, а Покрова тісно пов’язується із ідеями захисту від ворогів. 

     Церква Покрови Пресвятої Богородиці була головною на Запорізькій Січі, а 14 жовтня одним з найважливіших днів для козаків – тоді вони проводили свої ради, на яких вибирали нового Гетьмана або Кошового отамана. Цей день вважається днем Українського козацтва.

     14 жовтня 1942 року, була офіційно утворена Українська повстанська армія, тому традиційно це також день УПА.

    14 жовтня 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ Про День захисника України. Президент встановив це свято «з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій та перемог українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві і на підтримку ініціативи громадськості». З цього дня це свято стало державним.

     Таким чином вшановуємо всіх захисників України, всіх її лицарів в один день – 14 жовтня.

     В цей день, в першу чергу, хочеться висловити особливу вдячність та засвідчити повагу всім тим, хто сьогодні зі зброєю в руках захищає нашу Вітчизну від знахабнілих зайд. Бажаємо вам міцного здоров’я, мудрих командирів, вірних друзів-побратимів і швидкої перемоги.

     Також вітаємо і тих, хто з перших днів нападу ворога зі зброєю в руках став на захисті незалежності, цілісності і суверенності нашої Держави.

     Вітаємо і всіх тих, хто в роки Другої світової війни боронив свій народ від двох окупантів. Це і ваше свято! І свято тисяч українців, які без зброї вийшли на Майдан захистити свою Державу!

     Вітаємо усіх Вас із Днем Захисника України!

     У пам'яті нащадків назавжди збережуться подвиги багатьох поколінь воїнів-захисників, їх безмежна відданість і любов до рідної землі, мужність та героїзм.

     В глибокій пошані схиляємо голови перед всіма, хто віддав найдорожче – життя за волю і незалежність України.

     Сьогодні в рядах Державної служби України з безпеки на транспорті працюють учасники АТО, які боронили Україну від агресора. Пишаємося ними!

     14 жовтня – свято лицарів – чоловіків, які захищали і захищають мир та спокій в нашій державі!

Слава Українським Героям! Слава Україні!

Михайло Ноняк