22 січня 2017 року - День Соборності України

 

     22 січня 2017 року ми будемо відзначати велике державне свято – День Соборності України – 98-ю річницю Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки – це знакова подія в історії національного державотворення.

     Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу. Ідея соборності бере свій початок від об'єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві, а її філософське коріння сягає часів Візантії.
 

     Боротьба українського народу за національні інтереси, територіальну цілісність була і є вкрай важливою. На сучасному етапі доньки та сини українського народу відстоюють територіальну цілісність України та її незалежність, беруть безпосередню участь в антитерористичній операції в Донецькій і Луганській областях. Боротьба українців за єдність держави у минулому столітті і нинішня звитяга нашого народу у протистоянні інспірованій кремлівською владою експансії на українські землі направлена на втілення споконвічної мрії українського народу про власну незалежну, соборну державу.

     Ухвалення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки 22 січня 1919 року стало величною маніфестацією єднання східних та західних українських земель, виявом політичної консолідації національної еліти, днем народження єдиної незалежної соборної держави. Відзначення Дня Соборності України є яскравим виявом прагнення українців до національної єдності.

     Територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Хай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети - процвітання соборної незалежної демократичної могутньої України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя її народу. Плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності, повсякчас пам’ятаючи про незліченні жертви, принесені на вівтар незалежності, соборності, державності.

     Пишаймося, що ми Українці! Хай Бог благословляє Неньку нашу й дасть кожному захисникові Янгола охоронця! Хай згинуть вороги наші!

Слава Україні!

Слава нації!

З Днем Соборності!

 

З повагою

Голова Державної служби України з безпеки на транспорті

Михайло Ноняк


Переглянути всі новини