Звіт про проведення комплексу профілактичних заходів на пасажирському автомобільному транспорті «Увага! Серпень – масові перевезення»

У період з 12 по 31 серпня 2019 року Укртрансбезпека та її територіальні органи спільно з територіальними підрозділами Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, Державної фіскальної служби України, обласних, районних, міських державних адміністрацій, громадськими організаціями, страховими компаніями, представниками засобів масової інформації взяли участь у проведенні комплексу профілактичних заходів на пасажирському автомобільному транспорті «Увага! Серпень – масові перевезення».

Метою таких профілактичних заходів є забезпечення безпеки перевезень у період масового перевезення пасажирів, зокрема, дотримання автомобільними перевізниками вимог безпеки при виконанні регулярних, нерегулярних та регулярних спеціальних пасажирських перевезень а також перевезень організованих груп дітей до місць оздоровлення та відпочинку і у зворотному напрямку; попередження аварійності на пасажирському автомобільному транспорті; посилення державного контролю (нагляду) за безпекою під час виконання пасажирських перевезень автобусами.

У розпал літнього сезону відпочинку, найбільш популярними серед населення є курортні напрямки, що призводить до збільшення пасажиропотоку на автомобільному пасажирському транспорті. Саме тому під час проведення рейдових перевірок на предмет дотримання суб'єктами господарювання вимог автотранспортного законодавства особлива увага приділялася напрямкам перевезення пасажирів до місць відпочинку.

Результат: проведено 80 нарад з метою роз’яснення автомобільним перевізниками та підприємствами, установами і організаціями автомобільного транспорту, які здійснюють пасажирські перевезення вимог законодавства про автомобільний транспорт в частині безпеки перевезень. В ході нарад перевізники були ознайомлені із результатами проведеного аналізу обставин та причин скоєння ДТП із акцентом на необхідності виконання заходів профілактики для попередження виникнення ДТП у майбутньому.

Під час здійснення заходів державного нагляду (контролю) особлива увага приділялася:

- відповідності зовнішнього і внутрішнього спорядження (екіпірування) транспортних засобів встановленим вимогам;

- обов’язковому проведенню передрейсових медичних оглядів водіїв та технічних оглядів автобусів;

- виконанню вимог законодавства щодо дотримання режиму праці та відпочинку водіями автобусів; вимог щодо обов’язкового зберігання автобусів у спеціально облаштованих  для цього місцях;

- виконанню вимог правил безпеки перевезень під час здійснення перевезень організованих груп дітей до місць відпочинку та оздоровлення та у зворотному напрямку: наявність супроводжуючого при перевезенні 10 і більше дітей, наявність медичного працівника при перевезенні 30 і більше дітей, здійснення перевезень водіями, які мають стаж керування автобусами не менше 5 років;

- виконання іноземними автоперевізниками, які здійснюють перевезення пасажирів, вимог законодавства про автомобільний транспорт в частині оформлення обов’язкових дозвільних документів, дотримання режимів праці та відпочинку. 

Також, під час проведення зазначеного заходу посадові особи Управлінь Укртрансбезпеки в областях організували проведення 569 рейдових перевірок за дотриманням суб'єктами господарювання вимог автотранспортного законодавства; перевірили 13847 транспортних засобів, склали 3185 актів; винесли 1961 постанову про застосування адміністративно-господарських штрафів на загальну суму 2,1 мільйонів гривень.

За вказаний період до Державного бюджету України перераховано понад 1,4 мільйонів гривень.

Найбільше порушень автотранспортного законодавства зафіксовано у Львівській, Донецькій, Одеській, Харківській, Чернігівській, Київській областях та в місті Київ. Основні порушення це недотримання водіями режиму праці та відпочинку та здійснення пасажирських перевезень без обов’язкових дозвільних документів, передбачених чинним законодавством.

Питання безпеки знаходиться на постійному контролі Укртрансбезпеки.


Переглянути всі новини