Залишки дозволів на міжнародні перевезення Республіки Польща будуть розподілені пропорційно між усіма перевізниками в залежності від ефективності використання за поточний рік

Про це повідомляє Міністерство інфраструктури України

23.10.2021 відбулося чергове засідання Комісії з розгляду питань, пов’язаних з оформленням, видачею, обліком та аналізом ефективності використання дозволів на поїздку по територіях іноземних держав.

Основним питанням порядку денного було: оформлення та видача наявного залишку дозволів Республіки Польща із врахуванням складного та тривалого перебігу перемовин та принципової позиції Польської сторони у частині відмови у виділенні для України додаткової кількості дозволів.

За результатом обговорення, Комісією ухвалено рішення ввести обмеження тимчасового характеру, а саме: розподілити наявний залишок дозволів Республіки Польща  на основі даних про ефективність використання вказаних дозволів квоти 2021 року за період з 01.01.2021 по 23.10.2021 включно.

Комісією було затверджено формулу, яку буде використано при розрахунку розподілених дозволів:

N = ОКРУГЛ(Z*(V/ Х)),0

де:

N – результат розподілу по перевізнику;

Z – кількість дозволів, доступних для розподілу;

V – кількість використаних дозволів одним перевізником;

Х - загальна кількість використаних дозволів усіма перевізниками 

Кількість дозволів, доступних до розподілу, складає 7 167 шт. Станом на 23.10.2021 143 063 дозволи Республіки Польща повернуто використаними автомобільними перевізниками до Державної служби України з безпеки на транспорті.

Розподіл наявного залишку польських дозволів  буде здійснено в автоматичному режимі на базі програмного забезпечення системи «ШЛЯХ» з використанням визначеного Комісією алгоритму, що повністю виключає наявність людського фактору та, відповідно,  унеможливлює зловживання у цьому процесі.

Також, із врахуванням загострення ситуації та підвищення показників захворюваності на COVID-19, Комісією  ухвалене рішення ввести обмеження тимчасового характеру  щодо дозволів Республіки Польща у кількості 84 дозволів, з яких 57 бланків знаходяться на центральному складі Укртрансбезпеки, з метою їх оформлення та видачі  виключно на перевезення  медичного кисню для кисневої терапії.

Рішення стосовно наявного залишку дозволів, визначені Комісією під час засідання, що відбулось 23.10.2021, набувають чинності  після затвердження  Міністром інфраструктури України Протоколу № 46 та його оприлюднення на офіційному вебсайті Міністерства інфраструктури України.

Результати розподілу залишку дозволів із вказанням перевізників та кількості виділених дозволів доступні за посиланням.

Після затвердження протоколу Комісії відповідним Наказом Міністра інфраструктури очікуються такі дані з розподілу


Переглянути всі новини