Заходи, вжиті Укртрансбезпекою для забезпечення безпеки судноплавства під час травневих свят 2016 року, дали позитивні результати

     


facebook.com/navy.ua

 

     У квітні 2016 року Державною службою України з безпеки на транспорті було заплановано і підготовлено та у травні проведено низка профілактичних заходів для забезпечення безпеки судноплавства та безпечного відпочинку громадян на водних об’єктах під час травневих свят, серед яких – проведення чергувань та патрулювань на водних об’єктах. Графіки чергувань працівників центрального апарату та територіальних органів Укртрансбезпеки затверджені наказом Укртрансбезпеки від 27.04.2016 № 201.

      Зазначені заходи, направлені на забезпечення безпеки судноплавства, були проведені під час травневих свят інспекторами територіальних органів Укртрансбезпеки в усіх регіонах України. Серед цих заходів:

  • здійснення оглядів морських та річкових пасажирських суден місцевого плавання на предмет їх відповідності вимогам безпеки судноплавства;
  • проведення комплексних перевірок перед відкриттям навігації баз для стоянки малих/маломірних суден щодо дотримання ними вимог безпеки судноплавства та встановленого на них випускного режиму;
  • здійснення патрулювання водних об’єктів;
  • перевірка готовності до навігації засобів навігаційного обладнання;
  • перевірки документів судноводіїв малих/маломірних суден;
  • проведення профілактичної роботи з власниками та відповідальними  особами баз для стоянки маломірних суден, під час якої висвітлювалися  питання безпечної експлуатації маломірних суден, виконання правил судноплавства, організації контролю за виходом суден у плавання тощо.

     Заходи проводилися спільно з представниками місцевих органів влади та правоохоронних органів, рятувальних служб.

     Основну увагу при цьому було приділено питанням безпечного перевезення пасажирів на водному транспорті.

     У цьому році на травневі свята на водних об’єктах України жодних аварійних подій з суднами та надзвичайних ситуацій не виникло, жодна людина під час використання засобів водного транспорту не загинула та не була травмована.

     Тому заходи, проведені Укртрансбезпекою для забезпечення безпеки судноплавства та безпечного відпочинку громадян на водних об’єктах в цей період, дали позитивний результат.

     Укртрансбезпека продовжує системну роботу із здійснення державного нагляду за безпекою судноплавства. Зокрема, триває місячник безпеки на морському та річковому транспорті, оголошений відповідно до наказу Укртрансбезпеки від 29.03.2016 № 137.