Служба безпеки України за сприяння Міністерства інфраструктури України та Укртрансбезпеки провела слідчі дії для викриття зловживань з видачею дозволів на міжнародні перевезення з 2016 року

В результаті спільної роботи Служби безпеки України, Міністерства інфраструктури та Укртрансбезпеки було викрито та задокументовано протиправну діяльність посадових осіб, які організували схему створення штучного дефіциту дозволів для здійснення міжнародних вантажних перевезень та видачі їх за підробленими документами.

У рамках розслідування кримінального провадження були проведені обшуки у Пункті видачі дозволів “Бориспіль”, офісі Укртрансбезпеки та за адресами проживання діючих та колишніх працівників Державної служби України з безпеки на транспорті.

Слідчі дії проводили співробітники Головного управління Служби безпеки України та Слідчого управління Національної поліції Києва за сприяння Міністерства інфраструктури і Укртрансбезпеки.

За даними слідчих, організація схеми зловживань забезпечувала колишнім працівникам Укртрансбезпеки тіньовий дохід у розмірі понад 1,5 млн дол США щорічно.

У рамках співпраці Укртрансбезпеки та Служби безпеки України більшість працівників пункту видачі дозволів “Бориспіль” , які підозрюються у організації схеми створення штучного дефіциту “дозволів” були усунені від виконання обовʼязків у листопаді 2021 року. Керівник пункту видачі дозволів був звільнений у червні 2022 року.

Викриття недоброчесних працівників пункту видачі дозволів стало можливим завдяки співпраці Укртрансбезпеки із правоохоронними органами та впровадженню низки цифрових інструментів видачі та обліку дозволів.

Міністерство інфраструктури України та Укртрансбезпека вдячні за спільну роботу працівникам Служби безпеки України та Національної поліції України та сприятимуть всебічному та прозорому розслідуванню усіх задокументованих зловживань.

Нагадаємо, до початку 2022 року сфера видачі дозволів на міжнародні вантажні перевезення була однією з найбільш корумпованих сфер діяльності Укртрансбезпеки. Після зміни керівництва Міністерства інфраструктури України та Державної служби України з безпеки на транспорті більшість старих керівники територіальних органів та працівники пунктів видачі дозволів були відсторонені від роботи та виведені з штату.

Укртрансбезпекою також був впроваджений інтерфейс «Дашборд», який вперше за історію служби відкрив всю інформацію про обіг дозволів на міжнародні вантажні перевезення із вказанням загальної кількості залишків дозволів по кожній країні та у кожному пункті видачі.

Остаточне рішення проблеми зловживання дозволами - «Транспортний безвіз» Україна – ЄС

29 червня команда Міністерства інфраструктури підписала Угоду з країнами Європейського Союзу про скасування дозволів на міжнародні вантажні перевезення. Таким чином було ліквідовано основне підґрунтя для зловживань. Також було підписано протоколи про скасування дозволів з Туреччиною, Молдовою та Республікою Північна Македонія.


Переглянути всі новини