При Державній службі України з безпеки на транспорті запрацювала Громадська Рада

   

 

 14 червня 2016 року Голова Державної служби України з безпеки на транспорті Михайло Ноняк підписав наказ № 303 про створення Громадської ради при Державній службі України з безпеки на транспорті. Відповідно до цього наказу до складу Громадської ради увійшло 35 представників громадських організацій.

    Нагадаємо, що Ініціативна група по створенню Громадської ради при Державній службі України з безпеки на транспорті провела три засідання, на яких розглянула документи подані від 66 громадських організацій, які виявили бажання увійти до складу Громадської ради при Державній службі України з безпеки на транспорті. Після ретельного вивчення документів, Ініціативна група допустила до Установчих зборів представників 51 громадської організації.

    У Громадську раду при Державній службі України з безпеки на транспорті увійшли представники 35 громадських організацій, які при рейтинговому голосуванні набрали найбільшу кількість голосів.

    16 червня 2016 року відбулося перше засідання Громадської ради при Державній службі України з безпеки на транспорті (далі – Громадська рада). Члени Громадської ради обрали керівництво та створили робочі органи.

     Головуючий на засіданні Володимир Мартиненко (ГС «Центр Запобігання та Протидії Корупції») поінформував присутніх про роботу підготовчої групи з проведення першого засідання. Громадська рада обрала головою Громадської ради Олександра Погребняка (Громадська організація «Інтелектуальна країна»). Також було обрано заступника голови, ним став Юрій Папіровий (Всеукраїнська ГО «Громадський комітет транспортної безпеки»), а секретарем – Людмилу Соболь (Всеукраїнська ГО «Всеукраїнська асоціація автомобільних перевізників»).     

 

На засідання Громадської ради завітав Голова Державної служби України з безпеки на транспорті Михайло Ноняк. Звертаючись до присутніх, він зазначив: «Бажаю вам плідної роботи. У мене є чітка позиція – допомагати Громадській раді в роботі. І чекаю від вас, що ви будете допомагати мені і Укртрансбезпеці реалізовувати державну політику в сфері безпеки на транспорті. Ваш досвід і потенціал великий, і сподіваюся, що він буде спрямовуватися в правильному руслі».

     Також, Громадська Рада створила робочі органи – комітети. Було запропоновано створити 7 комітетів, які будуть займатися питаннями водного, залізничного, автомобільного вантажного та пасажирського транспорту, антикорупційний комітет, комітет євроінтеграції та безпеки дорожнього руху.

Під час обговорення виникла пропозиція створити ще й комітет з питань екології, але вона не отримала підтримки зборів. За проханням Голови Укртрансбезпеки Михайла Ноняка, Громадська рада повернулася до цього питання повторно. «Прошу Громадську раду повернутися до розгляду цього питання. Без сумніву, екологічні проблеми надзвичайно актуальні, і оскільки Положенням про Державну службу України з безпеки на транспорті чітко передбачено, що Укртрансбезпека здійснює нагляд за додержанням вимог щодо запобігання забрудненню навколишнього природного середовища автомобільним, залізничним, морським та річковим транспортом, то такий комітет потрібен», – зазначив Михайло Ноняк.

     Громадська рада створила 8 комітетів та обрала їх голів.

  • Слюсаревський М.В. (Федерація морських професійних спілок України) очолив комітет водного транспорту,
  • Пожарський С.П. (ГО «Місто») – комітет залізничного транспорту,
  • Орищенко Р.М. (Громадська організація «Всеукраїнська організація самооборона майдану») – комітет автомобільного вантажного транспорту,
  • Іванченко Д.Г. (Громадська організація «Регіональний Екологічний Центр») – комітет автомобільного пасажирського транспорту,
  • Мартиненко В.О. (ГС «Центр Запобігання та Протидії Корупції») – антикорупційний комітет,
  • Шульженко С.Г. (ГО «Європейська поліцейська асоціація України») – комітет з питань євроінтеграції,
  • Єржов О.В. (Всеукраїнська ГО «Всеукраїнська Асоціація фахівців з безпеки дорожнього руху») – комітет з безпеки дорожнього руху, а
  • комітет з екологічних питань очолила Побережна А.В. (Міжнародна Громадська організація «Всесвітня Ліга Миру»).   
 

 Голова Громадської ради Олександр Погребняк дав доручення головам комітетів: «Прошу плідно попрацювати в комітетах і подати пропозиції на наступне засідання до Положення про Громадську раду при Державній службі України з безпеки на транспорті і план роботи до кінця року».

 На завершення засідання, Михайло Ноняк ще раз звернувся до присутніх: «Закликаю Вас до плідної співпраці. Чекаю на ваші пропозиції і поради. Разом ми повинні покращити роботу Укртрансбезпеки і наблизити її до європейських стандартів. І хочу ще раз наголосити, що мої двері завжди для вас відкриті, і для тих хто є членом Громадської ради, і для тих до неї не увійшов. Я відкритий до діалогу на позитивний результат. Будемо вирішувати всі питання, які належать до повноважень Укртрансбезпеки, на користь держави».

  


Переглянути всі новини