Працівники Укртрансбезпеки здали кров для дитячого кардіоцентру

        Вранці 30 травня 2017 р. співробітники центрального апарату Укртрансбезпеки, підтримавши ініціативу Голови Державної служби України з безпеки на транспорті Михайла Ноняка, здали кров для потреб Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України в рамках благодійної акції з нагоди міжнародного Дня захисту дітей «Ми однієї крові».

   

     Ось як це прокоментував Михайло Ноняк: «Пріоритетним завданням Укртрансбезпеки є безпека життя та здоров’я людини та проведення структурних реформ, необхідних для підвищення рівня безпеки та якості пасажирських перевезень. Це те, чим ми займаємось щодня. Так ми захищаємо наших громадян, в тому числі і дітей, зберігаючи їхні життя і здоров’я, виконуючи свій безпосередній обов’язок як державні службовці. З нагоди Дня захисту дітей ми долучилися до здачі донорської крові, ініціювавши акцію «Ми однієї крові», і проявили тим самим свою власну громадянську позицію. До слова, нашу ініціативу підтримали і територіальні відділення Укртрансбезпеки в областях. Адже діти – найдорожче, що є у кожного з нас ».

       Завідуюча лабораторно-діагностичного відділу НПМЦ дитячої кардіології та кардіохірургії Саламаніна Алла Олександрівна наголосила, що це дуже позитивна ініціатива з огляду на загальний брак донорів на даний момент. Адже тенденції невтішні. Якщо загалом в Україні в 2013 році було близько 608,5 тисяч донорів, то до 2015 року їх кількість зменшилась до майже 427,5 тисяч і продовжує зменшуватись і надалі. Якщо ж говорити про місто Київ, то на даний момент є потреба в 80 тисячах донорів, в той час, коли їх усього 36 тисяч. Тобто, якщо взяти в перерахунку на кожного мешканця, потреба в крові складає 12-15 мілілітрів, а в наявності – лише 8-8.5 мілілітрів на особу. Тож керівництво закладу щиро подякувало співробітникам Укртрансбезпеки за таку ініціативу і висловило сподівання, що співпраця стане регулярною.

          До акції ми «Ми однієї крові» долучились територіальні органи Укртрансбезпеки в Луганській, Одеській, Сумській областях.

     Цікаво знати про донорство:

  • кожна четверта людина впродовж життя потребує донорської крові чи препаратів з неї;
  • кожні дві секунди хтось потребує донорської крові;
  • не кожен може стати донором відповідно до стану здоров’я. Та 90% з тих людей, які можуть бути донорами, не роблять цього;
  • один донор рятує трьох пацієнтів;
  • донори живуть на 5 років довше;
  • майже 80% людей, яких попросили здати кров, погоджуються.

Переглянути всі новини