Перевізники відзначають позитивний вплив впровадженої Укртрансбезпекою системи "Шлях" на зручність замовлення та обліку дозволів на міжнародні вантажні перевезення

Про це у четвер, 23 вересня, зазначили члени Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України під час засідання Ради членів АсМАП.

Участь у заході взяло керівництво Державної служби України з безпеки на транспорті.

Директор Департаменту надання адміністративних послуг на наземному транспорті Костянтин Мироненко, зазначив, що система «Шлях» успішно працює понад два місяці та вже отримала значну кількість схвальних відгуків від користувачів. Він також закликав перевізників не використовувати шкідливе програмне забезпечення під час роботи зі системою. Йдеться про роботу так званих "ботів", що намагаються розібрати дефіцитні дозволи в базі, не даючи змоги іншим учасникам ринку зробити замовлення. Дані про недобросовісних перевізників публікуватимуться у відкритому доступі.

Нагадаємо: 19 липня Укртансбезпека запустила нову систему замовлення та обліку дозволів "Шлях". Скасовано плату за бронювання, а саме замовлення стало зручнішим та більш прозорим. Для здійснення замовлення дозволу достатньо обрати потрібний пункт видачі, ввести номер ТЗ, країну призначення та вид дозволу. Усі інші дані заповнюються у формі автоматично, а перевізник у своєму кабінеті може передивитись історію своїх замовлень, їх статус та залишки дозволів на ПВД.

Крім того, за словами Костянтина Мироненка, йде робота над переведенням всіх адміністративних функцій Укртрансбезпеки в електронний формат: ліцензування та участь у конкурсі з розподілу дозволів ЄКМТ. Також готується до підпису угода з Державною Митною службою щодо інформаційного обміну. У майбутньому система «Шлях» перевірятиме наявність вантажної митної декларації. У випадку її відсутності, система не дозволятиме здійснювати реалізацію дозволів за напрямками, за якими встановлені відповідні обмеження щодо завантаження.

В свою чергу, Директор Департаменту державного контролю на транспорті, Андрій Ткачов, повідомив про те, що Укртрансбезпека готується розширення штату інспекторів та прийому на роботу 200 людей. Це допоможе посилити контроль за перевізниками на дорогах країни.


Переглянути всі новини