Перевізники тримають на руках 98 тис. дозволів на міжнародні вантажні перевезення, чим створюють штучний дефіцит, - Євген Зборовський

Про це сказав Голова Державної служби України з безпеки на транспорті Євген Зборовський на Міжнародному форумі інфраструктури і транспорту MINTRANS, в Києві, 17 листопада.

Голова Укртрансбезпеки зазначив, що з 800 тис. дозволів на вантажні перевезення територіями іноземних держав, які отримала Україна, 98 тис. бланків знаходиться на руках у перевізників.

«Присутнє зловживання з боку перевізників, які  отримують разові дозволи  і не використовують їх, що призводить до дефіциту. Зараз, наприкінці року, коли дозволів не вистачає, а підприємцям треба виконувати контракти – ймовірно дозволи продаватимуться. У нас є інформація, що на тіньовому ринку вартість одного бланку сягатиме 300-700 дол.», - наголосив Євген Зборовський.

Він також повідомив, що найближчим часом Укртрансбезпека оприлюднить інформацію щодо усіх перевізників, які отримали дозволи, проте не використали і не повернули їх.

Крім того, Євген Зборовський розповів про ключові напрямки реформи Укртрансбезпеки та запровадження новітніх цифрових інструментів, зокрема: розгортання WIM-комплексів по всій країні, оновлення та розширення функціоналу електронного кабінету перевізника, а також запровадження електронного кабінету інспектора.

«Там, де є великі гроші та можливість їх отримати – виникають корупційні ризики. Ті зміни, які ми анонсуємо, будуть спрямовані на те, щоб прибрати людський фактор. Це стосуватиметься габаритно-вагового контролю, видачі ліцензій та дозволів, а також проведення рейдових перевірок», - сказав очільник ДСБТ.

Він також зазначив, що WIM-комплекси, які повноцінно працюють з 1 жовтня вже демонструють позитивний ефект – кількість порушень габаритно-вагових норм, що фіксуються в автоматичному режимі,  впала в рази.

Довідково: Міжнародний форум інфраструктури і транспорту MINTRANS — платформа, що об'єднує всіх учасників галузі інфраструктури і транспорту з сукупним виторгом понад 200 млрд грн на рік.

У ньому щороку беруть участь високопосадовці, представники державних та приватних компаній.

 


Переглянути всі новини