Микита Лагугін: Перевізники мають пам’ятати про свою відповідальність за життя та здоров’я пасажирів, а наше завдання – стимулювати підприємців дотримуватися транспортного законодавства

Про це в понеділок, 17 травня, сказав заступник Голови Державної служби України з безпеки на транспорті Микита Лагунін на пресконференції, присвяченій початку Глобального Тижня безпеки дорожнього руху.

Микита Лагунін також розповів, що з 2021 року Укртрансбезпека проводить посилені заходи контролю ліцензованого транспорту, що здійснює пасажирські перевезення. Від початку року вже 19 перевізників було позбавлено ліцензії за недотримання ліцензійних умов.

«Хочу зауважити, що покарання перевізників, застосування штрафних санкцій та позбавлення ліцензій – це не є головною метою наших перевірок. Все це – механізм впливу на перевізника, аби він дотримувався норм автомобільного законодавства. Підприємці мають пам’ятати, що їхнє головне завдання – не отримання доходу, а перевезення пасажирів з пункту «А» до пункту «Б» у найбільш безпечний спосіб», - наголосив заступник Голови Укртрансбезпеки.

Він також зауважив,  що дотримання швидкісного режиму, якому присвячений цьогорічний Тиждень безпеки дорожнього руху, є дуже важливим: майже 19% ДТП на ліцензованому транспорті стаються саме через перевищення швидкості.

Нагадаємо, Україна приєдналася до 6-го Глобального Тижня безпеки дорожнього руху, який триватиме у всьому світі 17-23 травня 2021 р. 

Тиждень відкриває Друге Десятиліття дій із забезпечення безпеки дорожнього руху на 2021-2030 рр., схвалене резолюцією Генеральної Асамблеї ООН  74/299 на 74-й сесії в серпні минулого року, з амбітною метою скорочення кількості смертей та травм через дорожньо-транспортні пригоди на 50% до 2030 року. Світовим співтовариством розпочато низку заходів, спрямованих на поліпшення ситуації щодо дорожньо-транспортної аварійності.

6-ий Глобальний Тиждень безпеки дорожнього руху буде присвячений темі перевищення швидкості (ManagingSpeeding) – одній із основних причин ДТП і відбуватиметься під гаслом #StreetsForLife #Love30, тобто акцентуватиме увагу на обмеженнях швидкості руху транспортних засобів до 30 км/год в межах житлових та пішохідних зон у містах.

Щорічний Тиждень безпеки дорожнього руху в Україні відбуватиметься, як і в попередні роки, в два етапи: І етап 17- 23 травня 2021 р.; ІІ етап 15-21 листопада 2021 р.

Протягом І-го етапу Тижня в Україні відбудеться низка заходів з безпеки дорожнього руху, зокрема: форум з безпеки дорожнього руху; молодіжні тематичні семінари-практикуми та конференції; єдиний національний онлайн-урок з безпеки дорожнього руху у загальноосвітніх навчальних закладах; загальнонаціональна благодійна акція зі здачі крові для постраждалих в ДТП «Здай кров – врятуй життя», старт щорічного всеукраїнського конкурсу фото- та відеоробіт в рамках національного проєкту «Безпечна країна» та багато інших по всій Україні.

Більш детально з планом заходів можете ознайомитися за посиланням

Повне відео пресконференції можна передивитися тут


Переглянути всі новини