Щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності

      1 січня 2017 року набрав чинності Закон України від 03.11.2016 № 1728-VIII «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі – Закон). Відповідно до   статті 2, 3 Закону встановлено до 31 грудня 2017 року мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

     До 31 грудня 2017 року позапланові заходи державного нагляду (контролю) здійснюються органами державного нагляду (контролю):

  1. з підстави, передбаченої частиною другою цієї статті (за погодженням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну регуляторну політику, політику з питань нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності та дерегуляції господарської діяльності (далі - Державна регуляторна служба);
  2. за письмовою заявою суб’єкта господарювання до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням;
  3. за рішенням суду;
  4. у разі настання аварії, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку, що було пов’язано з діяльністю суб’єкта господарювання.

     Позаплановий захід державного нагляду (контролю) на підставі обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення суб’єктом господарювання її законних прав проводиться органом державного нагляду (контролю) за погодженням Державної регуляторної служби, що в свою чергу обмежило Укртрансбезпеку у здійснені заходів державного нагляду і контролю, як контролюючого органу.

     Одночасно зазначаємо, що Укртрансбезпека в межах компетенції продовжує здійснення заходів держаного контролю шляхом рейдових перевірок за дотриманням перевізниками вимог законодавства про автомобільний транспорт та вимогами ЄУТР.(постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567).

     Разом з цим, після надання відповідних роз’яснень щодо положень цього Закону від Мінекономрозвитку, як головного органу у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує, зокрема, формування державної політики у сфері захисту прав споживачів, державної політики з контролю за цінами, державної регуляторної політики та державної політики з питань ліцензування, дозвільної системи, нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, отримана інформація буде оприлюднена на офіційному сайті Укртрансбезпеки додатково.


 / Діяльність​ / Державний контроль / контроль у 2017 р. / ...


Назад