Що таке ліцензування

Ліцензування господарської діяльності є одним із видів державного регулювання (обмеження) підприємництва, важливою складовою системи адміністрування господарської діяльності та показником легкості ведення бізнесу.

В Україні ліцензування господарської діяльності здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» (далі – Закон). Згідно з підпунктом 24 частини першої статті 7 Закону у сфері  перевезень автомобільним транспортом ліцензуванню підлягає господарська діяльність з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом, міжнародні перевезення пасажирів та вантажів автомобільним транспортом (далі – Господарська діяльність).

Ліцензування включає процедури видачі ліцензій на право провадження Господарської діяльності, забезпечення ліцензіатами вимог Ліцензійних умов, контролю (нагляду) за дотриманням ліцензіатами вимог Ліцензійних умов, усунення виявлених порушень та анулювання ліцензій з визначених Законом підстав.

Законодавство у сфері ліцензування Господарської діяльності складається з постанов Кабінету Міністрів України:

• від 05.08.2015 № 609 «Про затвердження переліку органів ліцензування та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» (далі – Перелік органів ліцензування) із змінами внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 07.10.2015 № 829

• від 02.12.2015 № 1001 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом, міжнародних перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом» (далі – Ліцензійні умови).

Ліцензування у сфері перевезень автомобільним транспортом спрямованого на допуск до ринку транспортних послуг автомобільних перевізників, що відповідають кваліфікаційним (кадровим), організаційним та технологічним вимогам в установленим Ліцензійними умовами, та на забезпечення виконання ліцензіатами Ліцензійних умов під час провадження Господарської діяльності.

Назад   Вперед