З днем Матері! Привітання Голови Державної служби України з безпеки на транспорті Михайла Ноняка

З днем Матері!
День Матері - це одне з найзворушливіших свят.
Кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї Мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.
В цей день від усієї душі вітаю дорогих Мам з їх святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.
Доземний Вам уклін! Велике Вам спасибі за любов, за терпіння, за турботу! Довгих і щасливих Вам років життя!

З історії свята.
У багатьох країнах світу День матері відзначають 13 травня. В Україні - цей день відзначається в другу неділю травня відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99.
Історія свята така: У 1907 році американка Анна Джарвіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшанування матерів та їхньої ролі у житті кожної людини у пам'ять про свою матір, Анну Марію Рівз-Джарвіс, яка була відомою громадською діячкою, боролася за розвиток сфери охорони здоров'я у США. Анна написала листи до державних установ, законодавчих органів і видатним особам з пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів. У 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері офіційним святом.
У 1914 році, президент США Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом на честь усіх американських матерів. Після завершення Першої світової війни День Матері почали відзначати і в Європі.
Слідом за США другу неділю травня оголосили святом 85 країн (в тому числі і Україна).
Серед української громади День Матері вперше влаштував Союз українок Канади в 1928 році. Наступного року це свято відзначалося вже й у Львові та на Тернопільщині. Відтоді, День Матері відзначали дуже широко.
У 1939 свято заборонила радянська влада.
З 1990 року завдяки зусиллям громадських організацій, зокрема Союзу українок, Свято матері повернулося в Україну.
А з 1999 року День Матері відзначається на державному рівні, згідно з Указом Президента України «Про День матері» від 10 травня 1999 року № 489/99. Відзначають його щороку у другу неділю травня.


Переглянути всі новини