Узгоджувальна нарада щодо інтенсифікації заходів габаритно-вагового контролю

Сьогодні в Міністерстві інфраструктури України відбулася попередня узгоджувальна нарада під головуванням заступника Міністра інфраструктури України Юрія Лавренюка. Нарада проводилася відповідно до доручення Віце-прем’єр-міністра України Володимира Кістіона з метою забезпечення належної підготовки наради Кабінету Міністрів України щодо здійснення габаритно-вагового контролю на автомобільних дорогах загального користування.

Михайло Ноняк виступив із доповіддю, в якій окреслив ситуацію із здійсненням Укртрансбезпекою системних заходів державного нагляду за дотриманням перевізниками вимог автотранспортного законодавства щодо габаритно-вагових параметрів на сьогодні. Окреслив основні проблемні питання, які можуть бути вирішені тільки завдяки консолідації зусиль органів центральної та місцевої влади.

Найперше йшлося про те, що співробітники Укртрансбезпеки не мають можливості здійснювати габаритно-ваговий контроль на території портів та елеваторів. Тому надзвичайно важливо налагодити механізми недопущення перевантаженого великогабаритного транспорту у порти та елеватори зараз, допоки ще не розпочався збір урожаю і відповідно, його експортування. Надзвичайно важливим моментом у налагодженні ефективного функціонування системи убезпечення українських автошляхів від руйнування перевантаженим великогабаритним транспортом є і наявність достатньої кількості майданчиків для здійснення габаритно-вагового контролю. За останніми даними їх є 109. І цього явно недостатньо! А ще – співпраця з органами місцевої влади. На нараду були запрошені представники відповідних структурних підрозділів тих обласних адміністрацій, з якими не вдалося налагодити співпрацю за схемою, прописаною у постанові Кабінету Міністрів України № 1567. Адже саме постанова 1567 сьогодні, в умовах недостатньої штатної чисельності Укртрансбезпеки, дає можливість інтенсифікувати систему заходів державного контролю. Це ж стосується і співпраці з Національною поліцією України. І ще одна, хоч і технічна, але не менш важлива проблема – проведення тендерних закупівель пального для мобільних лабораторій. Ось ці ключові моменти, з якими прийшов на нараду Михайло Ноняк.

Оскільки на нараді були присутні відповідальні працівники зазначених відомств, то це було хорошою нагодою напрацювати конструктивні рішення по кожній із зазначених проблем.

 


Переглянути всі новини