Представники Укртрансбезпеки взяли участь у засіданні Комітету Меморандуму про взаєморозуміння щодо контролю суден державою порту в Чорноморському регіоні

       Завершено роботу Вісімнадцятого засідання Комітету Меморандуму про взаєморозуміння щодо контролю суден державою порту в Чорноморському регіоні (PSCC 18), яке проходило з 28 по 30 березня 2017 року у м. Ізмір  (Турецька Республіка).

     У засіданні Комітету взяли участь делегації від країн-членів Меморандуму, а саме: України, Туреччини, Румунії, Болгарії, Грузії та Російської Федерації. Також на засіданні були присутні у ролі спостерігачів представники Азербайджану та Ер-Ріядського меморандуму.

 

 Україну представляли голова делегації, заступник Голови Державної служби України з безпеки на транспорті Дмитро Петренко та начальник відділу державного контролю та нагляду за безпекою на водному транспорті Управління Укртрансбезпеки в Одеській області Андріан Фотінюк.

     Під час обговорення особлива увага приділялася питанню ратифікації міжнародних конвенцій країнами-членами Чорноморського меморандуму, з метою можливості проведення концентрованих інспекцій суден у 2018 році, зокрема, щодо відповідності суден, які заходять у Чорноморські порти, Главі VI Міжнародної конвенції із запобігання забруднення з суден 1973 року.

     Також розглядались інші питання щодо безпеки судноплавства та інспектування суден, що заходять у порти країн-членів Чорноморського меморандуму.

   

     Під час засідання українська делегація двічі наголосила на неприпустимість включення до звітів статистичних даних інспекції суден, які Російська Федерація незаконно провела у закритих портах АР Крим. Проте, жодна делегація не підтримала позицію України, посилаючись на те, що засідання проводиться лише з метою розгляду питань щодо безпеки судноплавства.

     Наприкінці засідання Дмитра Петренка обрали Віце-головою Комітету та прийняли рішення провести наступне Дев’ятнадцяте засідання Комітету з контролю держави порту Меморандуму про взаєморозуміння щодо контролю держави порту у Чорноморському регіоні (PSCC 19) в Україні.


Переглянути всі новини