Перевантажені вантажівки не їздитимуть українськими дорогами

 

……9 червня інспекторами Укртрансбезпеки поблизу Кропивницького (біля села Суботці, що на Знам’янщині) було зупинено вантажівку, завантажену соняшниковим насінням із явними ознаками перевантаження. Вантажівка належить ФОП Генадію Шевченку і прямувала із села Лебедине Сумської області до Миколаєва.

……Однак, на вимогу інспекторів пройти зважування, водій відповів відмовою, зіславшись на поломку авто. До місця події прибули громадські активісти, перевізники і просто небайдужі громадяни, які стверджували, що це звичайна практика для вантажівок, які належать цьому перевізнику. Вони постійно їздять із значним перевантаженням, завдаючи тим самим руйнувань дорогам та збитків перевізникам, які працюють в правовому полі, адже мають можливість демпінгувати вартість перевезень, створюючи тим самим нездорову конкуренцію.

……Майже три доби перевантажена фура марки «DAF» утримувалась активістами. ЇЇ власник, прибувши згодом на місце події, заперечував факт перевезення надмірного вантажу. Більше того, взявши на буксир цю вантажівку, було пошкоджено габаритно-ваговий комплекс.

……Коли все ж таки, після тривалих протистоянь, вдалося зважити вантажівку, її вага становила 65.4 тонни, що на 21 тонну більше, ніж зазначено в накладній і, зрозуміло, рух з такою вагою заборонено законодавством. Власник авто не зміг пояснити цієї ситуації.

……Інспекторами Укртрансбезпеки складено акт про порушення правил перевезення вантажів та виписано штраф у розмірі 5 400 євро за те, що вантажівка прибула з Лебедина до Кропивницького. Далі після ремонту авто прослідує до порту «Південний» в Миколаєвській області. В населеному пункті Степове авто чекає повторне зважування. І якщо виявиться, що вага її не змінилась, накладений штраф збільшиться до 8700 євро.

……Виконуючий обов’язки Голови Укртрансбезпеки В’ячеслав Миколайович Дідківський так прокоментував цю ситуацію: «інспектори Укртрансбезпеки і надалі докладатимуть усіх зусиль для того, щоб встановити верховенство закону і припинити цю негідну практику нищення доріг. Особливу подяку хочу висловити активістам Кропивницького. Без їхньої активної позиції нашим інспекторам було б набагато складніше. Тож краще зараз усім перевізникам зрозуміти серйозність нашої позиції і не намагатись обійти закон. Адже після закупівлі нових габаритно-вагових комплексів уникнути зважування буде неможливо. Ми будемо непохитними у справі наведення порядку на дорогах».


Переглянути всі новини