Один у полі не воїн. Та важко сподіватись загального успіху, якщо хоч один не воїн.

 

     Згідно озвученої на засіданні Колегії Укртрансбезпеки стратегії розвитку Державної служби України з безпеки на транспорті, 2018 рік повинен стати роком вибудовування ефективної системи заходів державного контролю та превентивних заходів з метою забезпечення і дотримання високих безпекових стандартів. А це, втому числі, і посилення заходів державного нагляду за дотриманням габаритно-вагових параметрів великогабаритним транспортом.

    Коли з весни 2016 року, долаючи шалений спротив перевізників, водіїв, Укртрансбезпека почала системно проводити габаритно-ваговий контроль, довелось не просто технічно налагоджувати цей процес.  Потрібно було проявити неабияку волю і довести готовність забезпечувати реалізацію політики держави із забезпечення безпеки перевезень, навіть попри факти перекриття доріг, як протест проти розміщення комплексів габаритно-вагового контролю. Ми непохитно дотримувалася обраної стратегії. І сьогодні вже маємо факти, коли громадськість та водії перекривають рух вантажному транспорту, який, рухаючись із значним перевантаженням, намагається уникнути пунктів зважування. Тобто, точку неповернення пройдено. Відбулись незворотні зміни у свідомості людей, які поступово усвідомлюють себе господарями цієї землі, інфраструктури.

   І тим не менше, навіть сьогодні подекуди співробітникам Укртрансбезпеки доводиться у прямому розумінні боротись за право покарати порушника.

 

     18 липня під час здійснення заходів державного контролю на двісті сорок шостому кілометрі автодороги Н-10 на старшого державного інспектора Управління Укртрансбезпеки у Чернівецькій області Ключевського Дениса Валерійовича було здійснено наїзд великогабаритним автомобілем «РЕНО ПРЕМІУМ», який згідно наданих згодом документів належить ТОВ ВТО УКРЕКСТІ (м. Дніпро). На вимогу інспектора пройти габаритно-ваговий контроль та надати документи, водій несподівано розпочав рух вперед, незважаючи на те, що інспектор стояв попереду автомобіля. У даної ситуації було два можливі сценарії розвитку: або інспектор опиниться під колесами великоваговика, або другий, який був більш ризикованим, але саме його обрав Денис Ключевський: він вискочив на бампер автомобіля і утримуючись під час руху однією рукою, іншою зумів здійснити виклик на лінію 102. Посадові особи Управління Патрульної поліції в Чернівецькій області, які прибули на виклик, зупинили порушника і на місці події склали відповідні матеріали.

     На щастя, завдяки гарній фізичній формі, інспектор Укртрансбезпеки не постраждав і сьогодні знову на посту. Продовжує сумлінно виконувати свої посадові обов’язки.

    Так, державний службовець доволі суворо обмежений в ініціативі посадовими інструкціями, які здавалось би, чітко прописують його дії під час виконання посадових обов’язків. Та життя набагато різноманітніше, ніж це можуть передбачити навіть найдетальніші інструкції. Часом у ньому трапляються ситуації, які, як лакмусовий папірець проявляють сутність речей, людей.

     Саме в такій ситуації вчора доля випробувала на міцність Дениса Ключевського. І він з честю пройшов це випробування.


Переглянути всі новини