Михайло Ноняк: я впевнений, що зможу сформувати команду з людей нової генерації

……2 серпня в рамках затвердженого плану заходів щодо запобігання корупції і протидії корупційним та іншим правопорушенням у апараті Державної служби України з безпеки на транспорті та її територіальних органах на 2017 рік відбулась нарада за участю заступника Міністра інфраструктури Юрія Лавренюка, Голови Державної служби України з безпеки на транспорті Михайла Ноняка, першого заступника Голови Державної служби України з безпеки на транспорті В’ячеслава Дідківського, заступника – Дмитра Петренка та начальника антикорупційного управління Укртрансбезпеки Юрія Андрейка. На нараду були запрошені керівники усіх територіальних органів.

……З перших же слів виступу Михайла Ноняка стало зрозумілим, що ця нарада не буде формальним заходом, що Голова Служби розцінює її як можливість озвучити усім керівникам свою принципову позицію в питаннях реформування Державної служби України з безпеки на транспорті. Звернувшись до присутніх, він дав жорстку і однозначну оцінку подій, які останнім часом жваво обговорювались далеко за межами Служби. «За останні два тижні мною зроблено три кардинальні кадрові рішення – звільнено із займаних посад керівників територіальних органів чотирьох областей. – заявив Михайло Ноняк. - І це не межа. Корупціонерам оголошено справжню війну. Ми працюємо в тісній співпраці з Національною поліцією України, Службою безпеки України. У нас є узгоджений план спільних дій. І це не разова акція. Це частина великої і системної роботи, скерованої на реальне реформування Служби. Тож марно сподіватись, що варто перечекати і можна буде повернутись до старих схем. Повороту не буде».

……Михайло Ноняк зазначив, що ті кардинальні кадрові рішення, говорять про те, що час, коли просто велись розмови вже в минулому. Настав час дій. Активних дій по очищенню рядів Укртрансбезпеки. «Я і надалі каратиму за корупційні дії інспекторів керівників територіальних органів звільненням із займаної посади, оскільки переконаний, що якщо працівник взяв хабара, то керівник проводив недостатню профілактичну роботу в плані протидії корупції в довіреному йому підрозділі, а отже – повинен звільнити місце більш принциповому наступнику, який зможе налагодити ефективну роботу. В Укртрансбезпеку повинні прийти люди, які не будуть мислити категоріями попередньої епохи, коли корупція і хабарництво були нормою. Я впевнений, що зможу сформувати команду з людей нової генерації. Вважаю це своїм першочерговим завданням на цій посаді. Будуть оголошуватись конкурси, які дозволять привести в Службу нових, незаангажованих фахівців.

 

……Окрім цього, ми поступово але неухильно запроваджуємо новітні технології, які уже успішно працюють закордоном, в інших державних структурах і покликані мінімізувати корупційну складову у взаємодії громадян з інспекторами Укртрансбезпеки».

……В підтвердження реальних кроків в напрямку технологічного реформування Служби, перший заступник Голови Державної служби України з безпеки на транспорті В’ячеслав Дідківський продемонстрував відео реєстратори, якими вже з понеділка екіпіруватимуть інспекторів Київського міжрегіонального управління, а згодом – Херсонської, Миколаївської, Одеської та Хмельницької областей. Національна поліція України вже має позитивний досвід їх використання. Тепер їх тестуватимуть працівники Укртрансбезпеки. З понеділка їх запрацює двадцять. Всього в пілотному проекті візьме участь 50-60 пристроїв. Як повідомив В’ячеслав Дідківський, перед запуском пілотного проекту в кожному окремому управлінні будуть проведені навчання для керівника і інспекторського складу з приводу технічних характеристик пристроїв, їх можливостей, а також особливостей використання в роботі. Але після того, коли проект буде запущено, наступає особиста відповідальність керівників за порушення при використанні відео реєстраторів.

……«І це тільки перший крок на шляху серйозного реформування роботи Служби, - резюмував Михайло Ноняк. Як тільки ми отримаємо нові мобільні комплекси габаритно-вагового контролю, вони також будуть обладнані відповідними відео реєстраторами. Європейські стандарти – це не тільки високі вимоги до законодавства, доріг. Це, в першу чергу, високі вимоги до кожного працівника на його робочому місці. Я особисто і моя команда робимо усе необхідне для того, щоб збільшити граничну кількість працівників до достатньої для ефективного виконання поставлених перед нами задач, щоб вивести матеріально-технічну базу Служби на якісно новий рівень. Але у відповідь я чекаю від кожного з вас чесної і самовідданої праці справжніх професіоналів».

 

Всі новини