Михайло Ноняк: оновлення автопарку – вимога часу

 

     Сьогодні Голова Державної служби України з безпеки на транспорті відповів на запитання журналістів ТРК Україна та ICTV з приводу вчорашнього інциденту із загорянням маршрутного автобуса поблизу станції метро «Харківська».

     «Чому почастішали прикрі інциденти з маршрутними автобусами, які перевозять пасажирів? Нажаль, це не випадковість і не прикрий збіг обставин. За такого стану речей, який існує на цьому ринку сьогодні, це – закономірність, – прокоментував Михайло Ноняк.

     Я вже неодноразово наголошував, що більшість автопарку, який перевізники використовують для перевезення пасажирів, застаріло і, нажаль не тільки морально. Для перевізників, які надають послуги з перевезення пасажирів, пріоритетними мають бути питання безпеки перевезень пасажирів, їх комфорту, а вже потім все решта, в тому числі і прибуток. Потрібно, пам’ятати, що основне правило будь-якого соціально відповідального бізнесу – інвестувати частину прибутку в його модернізацію.. Та насправді маємо ситуацію мало не з точністю до навпаки.

      Є багато запитань. Скажімо, автобус, який задіяний в останньому інциденті, нещодавно вчасно пройшов техогляд. На даний момент Укртрансбезпека проводить технічне розслідування і цієї, і попередньої пригоди, коли в автобусі вибухнув бачок із охолоджувальною рідиною. Але ми можемо діяти лише в рамках своїх повноважень»

     Михайло Ноняк розповів, що на сьогодні в Україні діє мораторій на здійснення перевірок. Тому Державна служба України з безпеки на транспорті не може проводити планові та позапланові перевірки. Єдиний вид перевірок, які зараз проводяться – це рейдові. Щодня інспектори Укртрансбезпеки виходять в рейди в усіх областях України.

     Але цього не достатньо. Потрібні якісні зміни, і в першу, чергу, в свідомості суспільства. Адже це стосується кожного з нас. «Так чи інакше усі ми, наші рідні та близькі, хтось рідше, а хтось щодня, користуємось цим видом транспорту. Тому ми чекаємо, перш за все, суспільного розуміння того, що оновлення автопарку – вимога часу. Якщо не буде бажаючих їхати в маршрутках, технічний стан яких і неозброєним оком можна оцінити, як незадовільний, у власників маршрутів не залишиться нічого іншого, як придбати автобуси відповідного рівня комфорту.», – резюмував Михайло Ноняк.

     Детальніше – у програмах «Сьогодні» на телеканалі «Україна» 19 червня о 19:00 та «Ранок у великому місті» на ICTV 20 червня 2017 року.


Переглянути всі новини