Колегія Укртрансбезпеки: перспективи і виклики сьогодення

 

……10 липня відбулось засідання Колегії Державної служби України з безпеки на транспорті.

……У засіданні взяли участь виконувач обов’язків Міністра інфраструктури України Юрій Лавренюк, державний секретар Міністерства інфраструктури України Андрій Галущак, Голова Київської ОДА Олександр Горган, Голова Федерації роботодавців транспорту України Орест Климпуш, Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега, а також представники Укравтодору, київської міської держадміністрації, представники громадськості.

……Звернувшись до присутніх зі вступним словом, Михайло Ноняк зазначив, що в попередньому періоді довелось прикласти  чимало зусиль  для досягнення поставлених цілей. Багато зроблено, але ще більше потрібно зробити.

……Основну мету засідання він окреслив наступним чином:  «Ми не зупинятимемось детально на досягненнях, а визначимось з пріоритетами в нашій роботі та зосередимось на обговоренні проблемних питань і, сподіваюсь, разом напрацюємо ефективний механізм їх вирішення».

……«Найпершим в переліку пріоритетних напрямків роботи Укртрансбезпеки  вважаю  габаритно-ваговий контроль, - зазначив Голова Служби. Цей напрямок є, з одного боку, надзвичайно складним, оскільки викликає шалений спротив тих, чиїм бізнес-інтересам він перешкоджає. З іншого - надзвичайно важливим, бо ми не матимемо хороших доріг (навіть за умови достатнього фінансування побудови нових і ремонту існуючих автошляхів) до тих пір, допоки не організуємо  системні заходи контролю за рухом вантажного автотранспорту».

……«Не менш важливим є контроль на річковому та морському транспорті. Адже цей вид транспорту має величезний потенціал. Ефективно функціонуючі водні логістичні потоки здатні суттєво розвантажимо автошляхи. В цьому напрямку ще багато роботи. Необхідно змінювати нормативну базу, в першу чергу, збільшивши відповідальність за порушення. Тільки адекватні штрафи можуть стати ефективним важелем у боротьбі за дотримання законності. Потрібно покращити матеріально-технічну базу Служби. Є й інші питання. Скажімо, не вистачає кадрів. Над цим працюємо. Зазначу, що хочу націлити вас не на вирішення окремих проблемних моментів, а на створення ефективної управлінської системи.

 

……Початок системного вирішення цих питань покладено. Налагоджено співпрацю з Національною Поліцією (підписано План спільних дій), поглиблюється співпраця з облдержадміністраціями з метою координації дій. Тому є впевненість, що через рік досягнень буде більше.

 

……Що стосується такого напрямку роботи Служби як адміністративні послуги, то це, можна сказати – візитівка служби. До нас щоденно звертаються сотні громадян. І те, наскільки оперативно вони отримають послугу чи інформацію, суттєво впливає на рівень задоволеності суспільства роботою Служби. Основний месидж – кожний громадянин, який звернувся в Укртрансбезпеку, повинен отримати необхідну інформацію чи послугу вчасно (у визначений законодавством термін) і в повному обсязі. З огляду на це, вже розроблено технічні завдання для оновлення баз даних, для переведення процедури надання ряду послуг в електронний формат».

……І, зрозуміло, що в найвищому пріоритеті була, є і залишатиметься безпека пасажирських перевезень.

……Тому, як зазначив Голова Укртрансбезпеки, за показниками по кожному з цих напрямків і оцінюватиметься ефективність роботи територіальних органів.

……Перший заступник Голови Укртрансбезпеки В’ячеслав Дідківський у своїй доповіді окреслив основні досягнення усіх структурних підрозділів Служби за перше півріччя 2017 року, перспективи діяльності, проблемні питання та шляхи їх вирішення.

……Про результати здійснення державного нагляду (контролю) на автомобільному, міському електричному, залізничному, морському та річковому транспорті у першому півріччі 2017 року  доповів виконувач обов’язків заступника директора Департаменту - начальника Управління контролю на автомобільному та міському електричному транспорті Департаменту державного контролю Укртрансбезпеки Сергій  Александров. Доповідь «Про результати надання адміністративних послуг Укртрансбезпекою у сфері автомобільного, міського електричного, залізничного, морського та річкового транспорту за І півріччя 2017 року» представив заступник директора Департаменту – начальник Управління надання адміністративних послуг на міжнародні автомобільні перевезення Департаменту адміністративних послуг Укртрансбезпеки Валерій Деркач. Заступник начальника Управління – начальник відділу організації безпеки та розслідування аварій і подій на наземному транспорті Управління організації безпеки, розслідування аварій та подій Іван Герега доповів про заходи Укртрансбезпеки щодо попередження аварійності у І півріччі 2017, проблемні питання та шляхи їх вирішення. Начальник Антикорупційного управління Укртрансбезпеки Юрій Андрейко ознайомив присутніх із заходами, які здійснювались Укртрансбезпекою щодо запобігання проявам корупції у звітному періоді.

……Керівництво Служби провело системний аналіз роботи кожного територіального органу зокрема і роботи усіх територіальних Управлінь в цілому. В результаті кожен керівник територіального органу міг реально відчути внесок очолюваного ним підрозділу, оцінити його рейтинг співвідносно з іншими, зрозуміти, яка ланка є «слабкою» і зробити певні висновки.

……В заключному слові Михайло Ноняк відзначив, що ті високі завдання, які стоять перед Службою, під силу вирішувати тільки ефективним керівникам, які спроможні зібрати справжню команду, націлену на результат. Саме цього він і побажав кожному з присутніх.

 

Всі новини