Кабмін оптимізував процедуру габаритно-вагового контролю

……30 серпня відбулось засідання Кабінету Міністрів України, в порядок денний якого одним із ключових питань було внесено питання внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України № 879 «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування».

……Михайло Ноняк, Голова Державної служби України з безпеки на транспорті, виступив з доповіддю, в якій окреслив питання актуальності збереження доріг для економіки України в цілому. Він зазначив, що впродовж останніх двадцяти років габаритно-ваговий контроль практично не здійснювався, що сформувало відчуття повної безкарності у багатьох учасників дорожнього руху. Голова Укртрансбезпеки назвав кричущі факти порушень окремими перевізниками усіх допустимих норм, коли автомобіль перевозив вантаж, вага якого вдвічі перевищувала максимально допустиму. Зараз Укртрансбезпека у посиленому режимі здійснює заходи габаритно-вагового контролю на автошляхах країни. Так, попри те, що в наявності тільки порядку 30 габаритно-вагових комплексів, лише 8 з яких працюють в цілодобовому режимі, цього року інспекторами Служби перевірено більше 180 тисяч транспортних засобів і виявлено більше 6 тисяч порушень. Нараховано плати за проїзд на суму понад 38 мільйонів гривень, накладено штрафних санкцій на суму понад 3.5 мільйонів гривень і вже сплачено до бюджету понад 10 мільйонів гривень.  «Але, - зазначив Михайло Ноняк, для того, щоб налагодити дійсно ефективний і дієвий контроль на дорогах, потрібно проводити габаритно-ваговий контроль на усіх важливих логістичних напрямках. Розуміючи масштабність проблеми, Укртрансбезпека в цьому році за кошти ЄС закупить 78 нових габаритно-вагових комплексів, які будуть фактично мобільними лабораторіями, придатними не тільки для проведення габаритно-вагового контролю, але й інших заходів контролю. Вже проведено тендерну процедуру і на початку осені очікується перша партія нових комплексів. Але для того, щоб вони могли працювати – потрібні сертифіковані площадки. Тому останнім часом я практично щотижня відвідую обласні центри України, зустрічаюсь з керівниками місцевих облдержадміністрацій з метою налагодження співпраці, в тому числі і у сприянні в побудові нових площадок для ГВК. Окрім того, виникає потреба у збільшенні граничної кількості працівників Укртрансбезпеки. Є відповідні звернення до уряду з цього приводу і Міністра інфраструктури України Володимира Омеляна, і народних депутатів України, і голів держадміністрацій. І, звичайно, потрібно внести зміни у відповідні нормативно - правові акти, щоб посилити відповідальність порушників, в тому числі і в частині взаємної відповідальності -  за перевантажені авто на автошляхах повинні відповідати не тільки перевізники, а вантажовідправники».

……Головуючий на засіданні Володимир Гройсман погодився з актуальністю даної проблеми. Більше того, дав доручення Державній службі України з безпеки на транспорті систематизувати на своєму офіційному веб-порталі інформацію про злісних порушників з метою посилення їх відповідальності.

……Після обговорень, уряд затвердив запропоновані Міністерством інфраструктури України та Укртрансбезпекою зміни до відповідної постанови, що дозволить оптимізувати процедуру габаритно-вагового контролю. Це вагомий крок в напрямку приведення нормативно-правової бази у відповідність до стандартів ЄС. Адже уніфіковано сам термін габаритно-вагового контролю шляхом виключення визначення деяких видів контролю, які дублювались, узгоджено процедуру здійснення габаритно-вагового контролю, а також надано водієві, який здійснює міжнародні перевезення вантажів,  можливість застосовувати міжнародні сертифікати зважування для проїзду автошляхами України.

 

 

Переглянути всі новини