Інформаційна довідка щодо заходження суден до північної частини Республіки Кіпр

     Державна служба України з безпеки на транспорті отримала лист Міністерства закордонних справ України щодо отримання останнім ноти Посольства Республіки Кіпр в Україні, в якій висловлено протест проти заходження 9 березня 2017 року українського судна до порту Фамагуста (північна частина о. Кіпр).

     В своїй ноті Посольство Республіки Кіпр в Україні висловлює прохання вжити всіх необхідних заходів для запобігання подальшому заходженню українських суден до окупованих портів.

     Слід зазначити, що згідно рішення Ради Міністрів Республіки Кіпр від 03.10.1974 порти у містах Фамагуста, Каравостасі та Кіренія є закритими для усіх суден. Зазначені порти перебувають під іноземною окупацією, а заходження суден до них є протизаконним. Крім цього, з 1974 року морські порти, які розташовані на окупованій північній частині острова, закриті Республікою Кіпр для міжнародного судноплавства, з відповідною нотифікацією Міжнародної морської організації (ІМО).

     Порушення згаданих положень передбачає позбавлення волі капітана або власника судна на строк до двох років або штраф, що не перевищує 17 086 євро, або застосування обидвох видів санкцій одночасно.

     Беручи до уваги викладене, з метою дотримання норм міжнародного права, зокрема тих, що закріплені у Статуті ООН та Гельсінському заключному акті, Укртрансбезпека звертає увагу власників суден, капітанів суден, які здійснюють плавання під прапором України про неприпустимість порушення вищезазначених норм міжнародного законодавства, зокрема щодо заходження суден до морських портів Республіки Кіпр, закритих для міжнародного мореплавства.

     Разом з цим нагадуємо, що наказом Міністерства інфраструктури України від 16.06.2014 № 255 «Про закриття морських портів», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 24.06.2014 за № 690/25467, до відновлення конституційного ладу України на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя закриті морські порти Керч, Севастополь, Феодосія, Ялта, Євпаторія.


 

Переглянути всі новини