Державна служба України з безпеки на транспорті буде співпрацювати з «Європейським дорожнім контролем»

 

    15-16 червня 2016 року у м. Вільнюс Литовської Республіки делегація Міністерства інфраструктури України, на чолі з заступником Міністра інфраструктури Юрієм Лавренюком взяла участь у ряді важливих зустрічей, які сприятимуть спільному розвитку транспортних галузей та тісній кооперації в даному питанні двох країн. Державну службу України з безпеки на транспорті представляли директор Департаменту надання адміністративних послуг В’ячеслав Дідківський та директор Департаменту державного нагляду та контролю за безпекою на транспорті Ілля Тихонов.

     Робочий візит було розпочато із зустрічі з заступником Міністра транспорту і комунікації Республіки Литва Saulius Girdauskas та в.о. голови Державного інспекторату дорожнього транспорту Darius Sadaunykas.

     Основними питаннями для обговорення були: реформування транспортної галузі в Україні, боротьба із корупцією на всіх рівнях, формування максимально прозорого механізму надання адміністративних послуг, здійснення ефективного державного нагляду (контролю) за безпекою на транспорті ті євроінтеграції транспортної галузі України.

     Значно сприяє вирішенню вищезазначених питань співпраця України та Литви в рамках технічної допомоги Twinning «Підтримка Міністерства інфраструктури України з питань підвищення безпеки комерційних автоперевезень», в рамках якої Україна тісно співпрацює з Генеральним інспекторатом дорожнього транспорту Республіки Польща, Федеральним офісом вантажних перевезень (BAG) Федеративної Республіки Німеччина, Державним інспекторатом дорожнього транспорту у складі Міністерства транспорту і комунікацій (SRTI) Литовської Республіки.

    Заступник Міністра транспорту і комунікації Республіки Литва Saulius Girdauskas зазначив про готовність всіляко сприяти Міністерству інфраструктури у євроінтеграційному процесі, враховуючи той факт, що Литовська республіка вже пройшла цей шлях.

   15 червня члени на засіданні Спостережного комітету Euro Contrôle Route виступив директор Департаменту надання адміністративних послуг Укртрансбезпеки В’ячеслав Дідківський з доповіддю та презентацією на тему «Забезпечення безпеки на автомобільному транспорті в Україні». Після обговорення, Спостережний комітет Euro Contrôle Route одноголосно прийняв рішення про прийняття пропозиції України працювати спільно з «Європейським дорожнім контролем» на постійній основі.

     Відтепер Україна буде приймати активну участь в діяльності ECR, але поки що без права голосу. Представляти нашу країну в ECR будуть працівники Міністерства інфраструктури України та Державної служби України з безпеки на транспорті.

     Як зазначив на засіданні наглядового комітету Euro Contrôle Route заступник Міністра інфраструктури Юрій Лавренюк. «На сьогоднішній день для України пріоритетним є курс на інтеграцію України в європейське співтовариство. Підписавши угоду про асоціацію з Європейським Союзом, Україна затвердила свої наміри на цьому шляху і стрімко рухається до мети, суворо дотримуючись досягнутих домовленості.

     Питання безпеки дорожнього руху, забезпечення належної доступності та якості надання транспортних послуг, розвитку транспортної інфраструктури, співпраці у сфері автомобільного транспорту, здійснення процедур контролю, обміну інформацією та досвідом становлять першочерговий і ключовий інтерес для України на шляху до європейської інтеграції.

     При цьому, з метою імплементації європейських норм і стандартів в Україні була проведена реформа державних органів, які займаються питаннями безпеки на транспорті, в тому числі і на автомобільному транспорті. Зокрема, нещодавно в Україні була створена Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека), основні функції і завдання якої полягають у: реалізації державної політики з питань безпеки на автомобільному транспорті загального користування, міському електричному, залізничному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті, здійснення державного нагляду та контролю за безпекою на цих видах транспорту та надання адміністративних послуг.

     Для подальшого розвитку Укртрансбезпеки і виконанні цієї роботи велике значення має можливість отримання цінного досвіду такої організації як Euro Contrôle Route в частині підвищення рівня безпеки на автомобільному транспорті, організації державного контролю на цьому виді транспорту, виконання європейських правил і стандартів, застосування санкцій, а також гармонізації європейського законодавства.

     Участь України в Euro Contrôle Route наблизить нашу країну на шляху до лібералізації автомобільних перевезень з країнами Європейського Союзу, що в свою чергу дозволить спростити та створити належні умови, як для нашої країни, так і для країн Європейського союзу, в частині міжнародних перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом».

     Euro Controle Route (ECR) – це об'єднання транспортних інспекцій країн Європейського Союзу, які спільно працюють над підвищенням рівня безпеки дорожнього руху, створенням умов справедливої конкуренції і умов праці на автомобільному транспорті по видах діяльності, пов'язаних з дотриманням існуючих правил. Тепер активну участь в роботі ECR прийматиме і Укртрансбезпека, яка до цього лише епізодично працювала з європейськими колегами.

     16 червня відбулась зустріч заступника Міністра інфраструктури Юрія Лавренюка із керівництвом вагоноремонтного заводу DAPAS. Під час зустрічі обговорювалися питання  модернізації рухомого складу ПАТ «Укрзалізниця» і можливість співпраці DAPAS та вагоноремонтних заводів України. З метою більш детального обговорення даних питань заплановано провести широку зустріч в Україні. Делегація оглянула виробничі потужності вагоноремонтного заводу DAPAS.

     Також, делегація Міністерства інфраструктури взяла активну участь у конференції «Взаємодія Європейської Комісії і ECR в транспортному секторі, який змінюється».


Переглянути всі новини


 

засідання
засідання
засідання